İMEAK Deniz Ticaret Odası  Bodrum Şubesi, 20-24 Kasım 2018 tarihleri arasında  Katar’da düzenlenen 8. Uluslararası Geleneksel Ahşap Yat Festivali’nde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı birlikte ülkemizi temsil etti.

Festivalde hem ülkemizi hem de Yat İmalat ve Yat İşletmeciliği sektörlerimizi temsil eden DTO BOdrum Şubesi’nin standı ziyaretçilerin odak noktası oldu.

Büyükelçimiz Fikret Özer, Enerji ve Endüstri Bakanı Mohammed Salah Al Sada, Katar Bölgesi Genel Müdürü Dr. Khalid Bin İbrahim ve Katar üst düzey yöneticileri fuardaki alanımızı ziyaret ederek, Türkiye’yi festivalde gördüklerinden dolayı çok memnun olduklarını dile getirdiler.

DTO Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç’in, Doha Büyükelçimiz Fikret ÖZER’i makamında yaptığı ziyarette, “2019 sezonuna hazırlık sürecinde olduğumuz süreçte ülkemizin hem deniz turizmi hem de tekne üretimi alanındaki tanınırlığını arttırmak suretiyle ülke ekonomisine katkı sağlamak için karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak her iki tarafada katkı sağladı.” dedi. Dinç, diğer yandan deniz ve kara turizmiyle ilgili birçok turizm acentesi ile karşılıklı görüşmeler, toplantılar yapıldığın dikkat çekerek,  “Bu çerçevede, Katar Ticaret Borsası ile Bodrum Deniz Ticaret Odası olarak ticaret yapmak için  gerekli girişimleri gerçekleştirdik. 2 Ülke arasındaki görüşmeler sonucunda 2019 turizm sezonunda Katar’dan geçtiğimiz yıllara kıyasla önemli oranda artan sayıda misafir bekliyoruz.” dedi.

Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mohammed Ahmed Twar Al-Kawari’de “2019 sezonu ‘Deniz Turizmi’ adına güzel gelişmeler sağlandı. Önümüzdeki dönemlerde daha fazla işbirliği geliştirmek için karşılıklı olarak ziyaretlerimizi artırarak devam edeceğiz.” diyerek, DTO Bodrum’un’un festivale katılımlarından dolayı teşekkür etti.