Haberler

TURMEPA Bodrum Şubesi’nde Görev Değişimi DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç oldu

TURMEPA Bodrum Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu 11 Ocak 2020 tarihinde yapıldı. 8 yıldır TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Yaman Olgaç’a teşekkür plaketinin verildiği Genel Kurulda yeni yönetim belirlendi. Aynı zamanda İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı olan Orhan Dinç, TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk, “TURMEPA, 25 yıl önce mavi yolculuğuna başladı. Çeyrek asırdır sürdürdüğümüz bu yolculukta, 8 milyon 330 bin öğrenciye çevre dersleri verdik, mavi eğitimlerimizin dalga dalga yayılması için 18 bin 500 eğitimci yetiştirdik. Atık toplama teknelerimizle cennet koylarımızda 37 milyon 800 bin litre atık suyun denize karışmasını önledik, 8 bini aşkın gönüllüye eriştik. Projelerimiz, farkındalık çalışmalarımızla 52 milyon kişi tarafından görüldük. Türkiye’de bugüne kadar deniz odaklı en az 40 projeyi hayata geçiren TURMEPA’nın Bodrum Şubesi ise 2011 yılının sonunda kuruldu. 2012 yılı itibariyle Sayın Yaman Olgaç şube başkanlığını üstlenerek Bodrum’un mavi kalması için çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Kendisine ve bu süreçte emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ederiz.” diyerek Olgaç’a teşekkür plaketi takdim etti.

Şubenin geçmiş dönem faaliyetleri hakkında bilgi veren Yaman Olgaç, sekiz yılın ardından artık bir kan değişiminin gerektiğini belirterek tüm üyelere katılımları için teşekkür etti. Olgaç başkanlığındaki Yönetim Kurulu, geçmiş dönem faaliyetleri için oy birliğiyle ibra edildi.

Genel Kurulun Divan Başkanlığını Baran Akcan üstlenirken diğer Divan Heyeti üyeleri Doğan Güneri, Sinem Çınar ve Aslı Dinç oldu. Genel Kurul sonrası ilk toplantısını yapan Şube Yönetim Kurulu, tüzük gereği kendi aralarında görev dağılımı yaparak Orhan Dinç’i TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirledi.

TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olan Orhan Dinç şunları söyledi: İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube olarak hali hazırda, ücretsiz hizmet veren Katı Atık Alım Teknemiz bulunmakta. Biz bu teknemizi çalıştırmaya başladığımız ilk günden itibaren bir çok koy ve kıyıdan 5000 poşet katı atık topladık. Bu bizim hali hazırda olan farkındalığımızdı. Şimdi Deniz Temiz Derneği / TURMEPA Bodrum Şube Başkanı olarak da yoğun bir şekilde çalışmalara devam edeceğiz. Projeler üretip, eğitimler vereceğiz bu anlamda farkındalık yaratacağız. Ekmek yediğimiz denizlerimiz ve kıyılarımızın temiz olması  bizim en değerli  mirasımızdır. Görevimizi bize yakışır bir şekilde yerine getireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Bodrum’da Mavi Kazanacak.

Dragon Açık Türkiye Şampiyonası Ödül Töreni Hk

21 – 24 Kasım 2019 tarihleri arasında, 12 teknenin katılım sağladığı BAYK (Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü) tarafından düzenlenen Dragon Açık Türkiye Şampiyonası ödül törenine  İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ katılım sağladı. Başkan DİNÇ  dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

GEMİ ACENTELİĞİ YETKİLİ PERSONEL KURSU 2 -6 ARALIK 2019 İÇİN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Toplantı solunda   2-6  ARALIK 2019  tarihleri arasında  Gemi Acenteliği Yetkili Personel Eğitim Kursu açılacaktır.

 

1.Eğitime; en az lise mezunu, gemi acente firmasında çalışan veya çalışmak isteyen  gemi acente personeli kimlik kartı olmayan kişiler katılabilecektir.

 

2.Gemi Acenteleri Yönetmeliği 18.maddenin a)bendi gereğince, denizcilik eğitimi veren lise veya denizcilikle ilgili yüksek öğrenim programından mezun olanlar eğitime katılmaksızın T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz İçsular ve Düzenleme Genel  Müdürlüğü’ne başvurarak gemi acentesi personeli kartı alabilirler.

 

3.Eğitim; Pazartesi-Cuma günleri verilecek, sınav  7  Aralık 2019  Cumartesi günü T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilisinin katılımıyla yapılacaktır.

 

4.Sınav sonunda Başarılı olanlar T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na müracaat ederek ‘’Gemi Acentesi Personel Kimlik Kartı’’ talebinde bulunacaklardır.

 

5.Gemi Acenteleri Eğitim Yönergesi gereğince, eğitim seminerlerine devam mecburi olduğundan devamsızlığı bir günü aşan sınava giremeyeceklerdir.

 

6.Oda’mızca, katılımcılardan herhangi bir eğitim ücreti alınmayacak, eğitim sırasında katılımcılara “Gemi Acenteliği Eğitim Kitabı” dağıtılacaktır.

 

7.Eğitime katılmak isteyen kişilerin başvurularını ekte yer alan dilekçeyi , öğrenim durumunu gösteren belge fotokopisi, (en az lise diploma fotokopisi) ve nüfus cüzdan örneği kemal.kun@denizticaretodasi.org.tr  e-mail adresine göndermeleri hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

 

 

İMEAK  Deniz Ticaret Odası

Bodrum Şube

Yokuşbaşı mah.Kıbrıs şehitleri cad.no 32 Bodrum\MUĞLA

+90 252 316 55 06

+90 252 313 61 88

 

EK: Firma dilekçe  örneği ve Şahıs dilekçe örneği

GEMİ AC.YET.PER. EĞİTİMİ ŞAHIS DİLEKÇESİ – Kopya GEMİ AC.YET.PER. EĞİTİMİ FİRMA DİLEKÇESİ

31.düzenlenen ve 21 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen American Hospital The Bodrum Cup, ödül töreniyle sona erdi.

31.düzenlenen ve 21 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen American Hospital The Bodrum Cup, sona erdi. Destek verdiğimiz yarışlarda kazanan takımlara, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Yonetim Kurulu Üyemiz Sayın Doğan GÜNERİ ödüllerini takdim etti. Ödül törenine Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Rıza KARAKAYA, Meclis Üyemiz Sayın Itır İPEKEL TSROPOULOS, Sayın Mahir TOP ve Sayın Erhan BERBER katılım sağladı.

Türkiye SÜPERENDURO Şampiyonası Bodrum’da

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ ve Mecis Başkanımız Sayın Ethem ÖZYURT 26 – 27 Ekim 2019 tarihinde Türkiye SÜPERENDURO Şampiyonasını Bodrum’da gerçekleştirecek ve Bodrum Belediye Meydanında tanıtım ofisi kuran Halikarnas Motor Sporları Kulubü Başkanı Sayın Faysal ŞEFKATLİOĞLU’nu ziyaret etmiştir.

Bodrum Deniz Müzesi Ziyareti Hk.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ ve Meclis Başkanı Sayın Ethem ÖZYURT Bodrum sivil toplum örgütlerinin de katılım sağladığı, Deniz Müzesi gezisine katılım sağladı. Gezide Bodrum guletleri ve deniz kabuklarını tek tek inceleyip Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Sayın Selen CANBAZOĞLU’ndan bilgi aldılar.

Keşan Ticaret Ve Sanayi Odası Ve Ticaret Borsaları ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Ekonomi toplantısı hk.

Bodrum Ticaret Odası’nda Keşan’da faaliyet göstermekte olan Ticaret Ve Sanayi Odası Ve Ticaret Borsaları ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İsmail ŞAPÇI VE Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Kadir MUTAF’ın da olduğu, Bodrum’da Ekonomi toplantısına İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ katılım sağlayarak Bodrum’da Deniz Turizmi hakkında istişarede bulunmuştur.

31.Th American Hospital The Bodrum Cup’A Start verildi.

21 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında devam edecek olan ve bugün startını başlatan American Hospital The Bodrum Cup, Amerikan Hastanesi “İz Bırakanlar; Yusuf ÇOLAK, Murat DEDEMAN, Ria Van Den Brink” etabı ile seyrine rüzgarı da yanına alarak coşkuyla başladı. İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubemizin de desteklediği American Hospital The Bodrum Cup protokolünde Muğla Valimiz Sayın Esengül CİVELEK, Muğla ve Bodrum Protokolünün değerli üyeleri yer aldı. İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ ve Meclis Üyemiz Sayın Bülent CAN katılım sağladı.

EUROPEAN BOATİNG ASSOCİATİON – EBA FRANSA TOPLANTISI

18 -19 EKİM 2019 TARİHLERİNDE İMEAK DENİZ TİCARET ODAMIZI TEMSİLEN, MECLİS ÜYEMİZ SAYIN ITIR İPEKEL TSROPOULOS AVRUPA GEZİNTİ TEKNELERİ BİRLİĞİ (EUROPEAN BOATİNG ASSOCİATİON – EBA) TARAFINDAN LOİRENT – FRANSA’DA 2019 YILI İKİNCİ GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILIM SAĞLADI.