Kategori: Genel

HMK’dan İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesine ziyaret

Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü (HMK) Başkanı Sayın Faysal ŞEFKATLİOĞLU İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Orhan DİNÇ ve Meclis Başkanımız Sayın Ethem ÖZYURT’u makamında ziyaret etti.

Denizcilik kültürüne yapılabilecek katkılar üzerine görüş alışverişinde bulunup, Daha önce Türkiye Motosiklet Federasyonu’nda faaliyetleri arasında denizle ilgili olarak su jeti yarışları düzenlediklerini anlatan ŞEFKATLİOĞLU, bu projeleri tekrar gündeme getireceklerini belirtti.  Başkan DİNÇ  “Denizciliğimize, yöremize, gençlerimize, geleceğimize katkısı olacak işlerde her zaman çalışmaya hazırız. Elimizden geldiğince de destek olmaya çalışıyoruz.” dedi.

EMİTT 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İstanbul TUYAP Fuar Merkezi’nde kapılarını açan 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2020’yi ziyaret etti.
İMEAK DTO’nun standını gezen Tamer Kıran, burada fuara katılan Odamız şubelerinin Yönetim Kurulu Başkanları, Müdürleri ve görevlileriyle bir araya geldi. Ziyarete, İMEAK DTO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile Sekretaryası katıldı.
Tamer Kıran yaptığı açıklamada, EMITT’in, turizmde ülkemizin en önemli fuarlarından birisi olduğunu belirterek, “Bu yıl bir değişiklik yaptık. Deniz Ticaret Odası olarak biz de fuarda bir stant aldık ve deniz turizmi ile doğrudan alakalı İskenderun, Antalya, Fethiye, Bodrum ve Marmaris şubelerimiz tam kadro burada bizleri temsil ettiler.” dedi.
Turizm faaliyetleri içerisinde deniz turizminin önemine işaret eden Tamer Kıran, fuara ilgi ve katılımın da yüksek olduğuna dikkat çekerek, “Burada olmak, bayrak göstermek önemli. Hem Odamızın tanıtımı ve bilinirliği, hem de deniz turizmi ile iştigal eden şubelerimizin kendilerini tanıtmaları açısından güzel bir fırsat oldu” diye konuştu.
Tamer Kıran, Fethiye Belediye Başkanı ile Bodrum Ticaret Odası üyelerinin davetleri üzerine Fethiye ve Bodrum stantlarını ziyaret etti, bilgi alışverişinde bulundu.
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 30 Ocak’ta açılan ve 2 Şubat’a kadar sürecek fuarda, dünyanın önemli turist çekim noktaları ve Türkiye’den 40’a yakın destinasyon tanıtılıyor.

EMİTT 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Doğan GÜNERİ ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Şube Başkanları İMEAK Deniz Ticaret Odası standında bir araya geldiler.

EMİTT 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Standımız
İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Doğan GÜNERİ Şube Müdürümüz Sayın Sarp ARAS,- Mali ve İdari İşler Yetkilimiz Sayın Kemal KÜN Katılım sağlamıştır.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ’in Dünyanın en büyük 4. Turizm Fuarı olan, EMİTT 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Antalya basınına verdiği röportajda  Bodrum Mavi yolculuğun tanıtımı ve yat imalat sektörünün gelişmesi için bilgiler vermiştir.

EMİTT 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında, Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ARAS, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Doğan GÜNERİ’nin bulunduğu İMEAK Deniz Ticaret Odası standımızı ziyaret etti.

TURMEPA Bodrum Şubesi’nde Görev Değişimi DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç oldu

TURMEPA Bodrum Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu 11 Ocak 2020 tarihinde yapıldı. 8 yıldır TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Yaman Olgaç’a teşekkür plaketinin verildiği Genel Kurulda yeni yönetim belirlendi. Aynı zamanda İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı olan Orhan Dinç, TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk, “TURMEPA, 25 yıl önce mavi yolculuğuna başladı. Çeyrek asırdır sürdürdüğümüz bu yolculukta, 8 milyon 330 bin öğrenciye çevre dersleri verdik, mavi eğitimlerimizin dalga dalga yayılması için 18 bin 500 eğitimci yetiştirdik. Atık toplama teknelerimizle cennet koylarımızda 37 milyon 800 bin litre atık suyun denize karışmasını önledik, 8 bini aşkın gönüllüye eriştik. Projelerimiz, farkındalık çalışmalarımızla 52 milyon kişi tarafından görüldük. Türkiye’de bugüne kadar deniz odaklı en az 40 projeyi hayata geçiren TURMEPA’nın Bodrum Şubesi ise 2011 yılının sonunda kuruldu. 2012 yılı itibariyle Sayın Yaman Olgaç şube başkanlığını üstlenerek Bodrum’un mavi kalması için çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Kendisine ve bu süreçte emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ederiz.” diyerek Olgaç’a teşekkür plaketi takdim etti.

Şubenin geçmiş dönem faaliyetleri hakkında bilgi veren Yaman Olgaç, sekiz yılın ardından artık bir kan değişiminin gerektiğini belirterek tüm üyelere katılımları için teşekkür etti. Olgaç başkanlığındaki Yönetim Kurulu, geçmiş dönem faaliyetleri için oy birliğiyle ibra edildi.

Genel Kurulun Divan Başkanlığını Baran Akcan üstlenirken diğer Divan Heyeti üyeleri Doğan Güneri, Sinem Çınar ve Aslı Dinç oldu. Genel Kurul sonrası ilk toplantısını yapan Şube Yönetim Kurulu, tüzük gereği kendi aralarında görev dağılımı yaparak Orhan Dinç’i TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirledi.

TURMEPA Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olan Orhan Dinç şunları söyledi: İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube olarak hali hazırda, ücretsiz hizmet veren Katı Atık Alım Teknemiz bulunmakta. Biz bu teknemizi çalıştırmaya başladığımız ilk günden itibaren bir çok koy ve kıyıdan 5000 poşet katı atık topladık. Bu bizim hali hazırda olan farkındalığımızdı. Şimdi Deniz Temiz Derneği / TURMEPA Bodrum Şube Başkanı olarak da yoğun bir şekilde çalışmalara devam edeceğiz. Projeler üretip, eğitimler vereceğiz bu anlamda farkındalık yaratacağız. Ekmek yediğimiz denizlerimiz ve kıyılarımızın temiz olması  bizim en değerli  mirasımızdır. Görevimizi bize yakışır bir şekilde yerine getireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Bodrum’da Mavi Kazanacak.

Dragon Açık Türkiye Şampiyonası Ödül Töreni Hk

21 – 24 Kasım 2019 tarihleri arasında, 12 teknenin katılım sağladığı BAYK (Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü) tarafından düzenlenen Dragon Açık Türkiye Şampiyonası ödül törenine  İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ katılım sağladı. Başkan DİNÇ  dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

GEMİ ACENTELİĞİ YETKİLİ PERSONEL KURSU 2 -6 ARALIK 2019 İÇİN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Toplantı solunda   2-6  ARALIK 2019  tarihleri arasında  Gemi Acenteliği Yetkili Personel Eğitim Kursu açılacaktır.

 

1.Eğitime; en az lise mezunu, gemi acente firmasında çalışan veya çalışmak isteyen  gemi acente personeli kimlik kartı olmayan kişiler katılabilecektir.

 

2.Gemi Acenteleri Yönetmeliği 18.maddenin a)bendi gereğince, denizcilik eğitimi veren lise veya denizcilikle ilgili yüksek öğrenim programından mezun olanlar eğitime katılmaksızın T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz İçsular ve Düzenleme Genel  Müdürlüğü’ne başvurarak gemi acentesi personeli kartı alabilirler.

 

3.Eğitim; Pazartesi-Cuma günleri verilecek, sınav  7  Aralık 2019  Cumartesi günü T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilisinin katılımıyla yapılacaktır.

 

4.Sınav sonunda Başarılı olanlar T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na müracaat ederek ‘’Gemi Acentesi Personel Kimlik Kartı’’ talebinde bulunacaklardır.

 

5.Gemi Acenteleri Eğitim Yönergesi gereğince, eğitim seminerlerine devam mecburi olduğundan devamsızlığı bir günü aşan sınava giremeyeceklerdir.

 

6.Oda’mızca, katılımcılardan herhangi bir eğitim ücreti alınmayacak, eğitim sırasında katılımcılara “Gemi Acenteliği Eğitim Kitabı” dağıtılacaktır.

 

7.Eğitime katılmak isteyen kişilerin başvurularını ekte yer alan dilekçeyi , öğrenim durumunu gösteren belge fotokopisi, (en az lise diploma fotokopisi) ve nüfus cüzdan örneği kemal.kun@denizticaretodasi.org.tr  e-mail adresine göndermeleri hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

 

 

İMEAK  Deniz Ticaret Odası

Bodrum Şube

Yokuşbaşı mah.Kıbrıs şehitleri cad.no 32 Bodrum\MUĞLA

+90 252 316 55 06

+90 252 313 61 88

 

EK: Firma dilekçe  örneği ve Şahıs dilekçe örneği

GEMİ AC.YET.PER. EĞİTİMİ ŞAHIS DİLEKÇESİ – Kopya GEMİ AC.YET.PER. EĞİTİMİ FİRMA DİLEKÇESİ

31.düzenlenen ve 21 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen American Hospital The Bodrum Cup, ödül töreniyle sona erdi.

31.düzenlenen ve 21 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen American Hospital The Bodrum Cup, sona erdi. Destek verdiğimiz yarışlarda kazanan takımlara, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Yonetim Kurulu Üyemiz Sayın Doğan GÜNERİ ödüllerini takdim etti. Ödül törenine Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Rıza KARAKAYA, Meclis Üyemiz Sayın Itır İPEKEL TSROPOULOS, Sayın Mahir TOP ve Sayın Erhan BERBER katılım sağladı.

Türkiye SÜPERENDURO Şampiyonası Bodrum’da

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ ve Mecis Başkanımız Sayın Ethem ÖZYURT 26 – 27 Ekim 2019 tarihinde Türkiye SÜPERENDURO Şampiyonasını Bodrum’da gerçekleştirecek ve Bodrum Belediye Meydanında tanıtım ofisi kuran Halikarnas Motor Sporları Kulubü Başkanı Sayın Faysal ŞEFKATLİOĞLU’nu ziyaret etmiştir.

Bodrum Deniz Müzesi Ziyareti Hk.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanımız Sayın Orhan DİNÇ ve Meclis Başkanı Sayın Ethem ÖZYURT Bodrum sivil toplum örgütlerinin de katılım sağladığı, Deniz Müzesi gezisine katılım sağladı. Gezide Bodrum guletleri ve deniz kabuklarını tek tek inceleyip Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Sayın Selen CANBAZOĞLU’ndan bilgi aldılar.